Být zdravý znamená být v harmonii po psychické i fyzické stránce. V podstatě je nemožné, abychom byli v harmonii pouze v jedné z těchto oblastí, protože to jsou spojené nádoby. Kořeny všech nemocí začínají v nemateriálním světě našich myšlenek, které generují nejenom naše chování a způsob života, ale také emoce. Ve skutečnosti to jsou právě emoce, které řídí biologické procesy vedoucí ke stavům, které se projevují jako nemoc. To není žádné ezo, ale věda. Emoce totiž vytváří v našem těle nanopeptidy, přes které sdělují buňkám informace o jejich energetickém náboji a kvalitě a buňky na to reagují. Jak reagují buňky vystavené dlouhodobě emocím jako je strach, hněv, stres nebo úzkost si každý dokážeme představit.

 

Nemoci jsou komunikačním prostředkem duše, když už dlouho neslyšíme její vedení skrze pocity a emoce. Chceme-li vyléčit tělo, musíme nejprve vyslechnout svoji duši.

 

Stejně, jako naše emoce zdraví podlomí, dokážou ho i navrátit zpět. Když pochopíme, jak a čím jsme si zdraví ničili, změníme vysílané signály změnou chování a myšlení, dovolíme našemu tělu, aby se vrátilo do svého přirozeného stavu a uzdravilo se. Umí to úplně samo, pokud má dost energie a času. Pokud máme naše tělo rádi a chceme mu návrat ke zdraví usnadnit, můžeme mu jít naproti mnoha způsoby. S některými z nich vám mohu pomoct i já.

Tématům jako například epigenetika, samoléčebná schopnost organismu, psychosomatika, etikoterapie a další se věnuji na stránkách KOUZELNEKRUHY.cz

 

Markéta