Aktuální neopakovatelná příležitost ve zlatě a stříbře

Událostí číslo jedna uplynulých týdnů je šíření onemocnění COVID-19.  Nákaza se šíří velmi rychle nejen mezi lidmi, ale i na finančních trzích. Burzy po celém světě zažívají nejobtížnější období od roku 2008. Z akciových trhů se v posledním únorovém týdnu vypařilo pět bilionů amerických dolarů a indexy odepsaly více než 10 % za týden.

Pokles likvidity způsobil, že poprvé od ekonomické krize dostali obchodníci tzv. margin call, museli tedy prodávat i výnosná aktiva, která by za jiných okolností drželi. Týden poté muselo být obchodování dokonce přerušeno, výrazně spadla cena ropy a prudce klesaly ceny akcií v Asii, Evropě i USA. Americký FED proto přišel s drastickým opatřením a srazil úrokové sazby o celé procento až na nulu. Velké výprodeje na finančních trzích a následná krize likvidity způsobily, že i drahé kovy procházejí aktuálně velkou korekcí. Dlouhodobě však budou zlato a stříbro růst, stejně jako po letech 2008 a 2009.

Jakmile krize likvidity pomine, cena kovů vyrazí strmě vzhůru. Nejdůležitější je momentálně nepanikařit, neprodávat v době rozjitřených emocí a využít snížení cen k doplnění portfolia.

Je ideální čas drahé kovy nakupovat, třeba i formou spoření

Tam kde běžný člověk panikaří a prodává, zkušený investor se raduje z výprodejových cen a nakupuje. Pokud máte obavy vložit jednorázově větší část svých úspor do drahých kovů, je pro vás ideálním řešením postupné spoření, díky kterému si zprůměrujete výslednou nákupní cenu. Věřte, že ve stavebním či penzijním spoření, nejrůznějších fondech a korporátních dluhopisech jsou nyní vaše úspory ve velkém nebezpečí. Nemusíte hledat nové zdroje – stačí jen své úspory přesunout do bezpečného přístavu, kterým zlato a stříbro jsou.

Neváhejte, není moc času – léta avízovaná finanční krize již odstartovala. A na každé krizi se dá vydělat, když víte jak:

Buďme nejen zdrávi, ale také bohatí :-)

Markéta


Máte zájem o spolupráci?

Zašlete mi své kontaktní údaje a já se vám brzy ozvu.