Do čeho dnes investovat podle svých možností

Dříve možná mohlo slovo INFLACE znít docela cize a nevzbuzovalo velké obavy. Zvláště, když nám říkali, že inflace v rozumné míře je pro ekonomiku zdravá. Jedná se o lež jako věž, která má zajistit souhlas se skrytým zdaněním formou znehodnocení našich úspor.

On celý ekonomický systém, na kterém funguje svět zejména posledních několik století, je postavený na nespravedlnosti a systematickém přesouvání bohatství od většinové populace k vládnoucí menšině. To, co zažíváme nyní a co teprve začíná, je snaha o završení tohoto procesu. Řízený bankrot ekonomik a přesun posledních zbytků bohatství ke globálním korporacím, které na rozdíl od nás, budou vše vlastnit. A nám to pak za výhodných podmínek (samozřejmě pro ně) pronajmou. Věřím a doufám, že se tento plán nenaplní. Ale to záleží na každém z nás, co dovolí.

Mezitím, než se vymění civilizační model na planetě, můžeme alespoň udělat to nejlepší, co dokážeme. Na co stačíme. Můžeme se aspoň pokusit ochránit své úspory a majetek, zachovat si aspoň kousek svobody a nezávislosti.

Každý z nás se nachází v jiné situaci, disponuje jinými financemi, vlastní jiný majetek. Přináším zde několik příležitostí, ze kterých si může vybrat každý běžný člověk. Současně to jsou možnosti, se kterými vám můžu pomoct – ať už jejich zprostředkováním, nebo zkušeností a radou. Pojďme na to.

Potřebujete ochránit vyšší miliony?

Pak i v této době, kdy se ceny nemovitostí zdají nafouknuté k prasknutí, zvažte jejich nákup. Nikdo totiž nemůže říct, co se stane – v historii neexistuje precedens k dnešní situaci. Ceny nemovitostí mohou v budoucnu stejně tak růst, stagnovat i klesat. Z velké části jsou totiž odrazem poklesu hodnoty peněz a pokud ty výrazně ztrácejí, vše kolem zdražuje, je nedostupný a zdražuje i materiál pro stavebnictví atd., mohou ceny nemovitostí výrazně klesat? Otázka z druhého konce je, kdo bude kupovat nemovitosti, pokud lidé přicházejí inflací a zdražováním o peníze. Odpověď najdete na začátku článku a souvisí s dnes hojně protlačovaným termínem „sdílená ekonomika“. Video s názvem „Spekulovat nyní na pokles cen nemovitostí“ jsem natočila už v roce 2020 a najdete ho ZDE.

Pokud se tedy rozhodnete uložit své úspory do realit, zvažte, jaký typ nemovitosti to bude. Udělejte si jasno, za jakým účelem a cílem nemovitost pořizujete a naplánujte si reálnou cestu, jak budete tento cíl naplňovat.

Položte si relevantní otázky a hledejte na ně odpovědi pro i proti – například:

 • Chci vlastnit jednu či více nájemních nemovitostí a starat se o jejich údržbu a pronájem? Kolik chci na pronájmu vydělávat a jaké náklady pro to budu muset vynaložit? V jakém stavu je pronajímaná nemovitost a jakou potřebuji rezervu na údržbu a opravy? Jak vykryju výpadky nájemného a co udělám, aby nenastávaly?
  ·
 • Jaká je situace v oblasti nájemního bydlení? Přibývá lidí se stabilními příjmy schopných platit pravidelně tržní nájemné? Kde a jak najdu prověřené nájemníky? Je a bude stát schopný dotovat lidem zvyšující se náklady na živobytí a nájem?
  ·
 • Podporuje stát vlastnění více nemovitostí a jaké jsou plány EU do budoucna v této oblasti? Jaká mohou nastat systémová rizika?
  ·
 • Jaký je trend v oblasti komerčního pronájmu – rozšiřují firmy své prostory, zmenšují je, či úplně zavírají? Jaký podíl dnes tvoří home office a zvyšuje nebo snižuje se trend online setkávání?
  ·
 • Vyplatí se pořídit si více levnějších nemovitostí, nebo je lepší své větší úspory vložit do jedné dražší?
  ·
 • Jaký typ pozemku je vhodný, pokud se nechci starat o nemovitost a její pronájem?
  ·
 • A tak dále.

V oblasti nákupu i prodeje realit jsem vám k dispozici, neváhejte mě kontaktovat třeba telefonicky na 775 945 772. Potřebujete-li si ověřit cenu své nemovitosti, případně nemovitosti, o kterou máte zájem, můžete si udělat vlastní automatické ocenění ZDE. Aktuální tržní cenu vám ráda ještě upřesním na základě použití dalších nástrojů – viz. můj článek „Jak postupuji při stanovení ceny nemovitostiZDE. Více k tématu realit na mých stránkách naleznete ZDE.

Jsou vaše úspory menší, než cena nemovitosti?

I v takovém případě existuje dostatek kvalitních příležitostí na ochranu a zhodnocení vašich úspor. Často je využívají i ti, kdo si mohou za své volné prostředky nemovitost pořídit, ale zvolí raději jednodušší, „bezúdržbovou“ cestu. A které to jsou?

Investiční zlato a stříbro

První volba v dobách velké nejistoty. Pokud nevěříte, že se inflace zastaví na 20%, že se konflikt nerozšíří i na naše území, že u nás nebudou zavedena mimořádná (později stálá) opatření dotýkající se vašich vlastnických práv… Pak potřebujete drahé kovy. V rychlé zkratce:

 • Zlaté investiční slitky nepodléhají DPH. To znamená, že nakoupíte i prodáte za plnou cenu (rozdíl viz stříbro).
  ·
 • Daň z příjmu pro fyzické osoby (myšleno běžné lidi) je 0%. Můžete vydělat kolik chcete, celý zisk zůstane u vás.
  ·
 • Investiční kovy je možné zakoupit najednou, jako jakékoliv jiné zboží. Nebo si otevřít účet a nakupovat postupně. S každou platbou se připíše kousek kovu v aktuální ceně a jakmile je zaplacen celý slitek, odeberete si ho fyzicky.
  ·
 • Cena drahých kovů v dlouhodobém horizontu roste a je prověřenou ochranou proti inflaci po tisíce let. Moje video, jak zlatý slitek poráží inflaci najdete ZDE.
  ·
 • Stříbro na rozdíl od zlata podléhá DPH 21%. To znamená, že ho nakoupíte o 21% dráž, než byste ho prodali (odprodej je bez DPH). Z historie víme, že roste společně se zlatem, ale výrazněji (násobně). Proto, pokud máte čas a trpělivost, na stříbře ve finále můžete vydělat více.
  ·
 • Na stříbře možná vyděláte více, ale zabere o dost víc místa. Za zlato o objemu mobilního telefonu koupíte dům. Neexistuje žádný rejstřík vlastníků, dobře se schovává a v případě potřeby i převáží do jiné země. Za hotovost investiční slitek proměníte kdekoliv na světě v řádu hodin. Jeho cena je všude stejná – proto se jedná o skutečné univerzální peníze.
  ·
 • Více článků na téma drahých kovů na mém webu najdete ZDE.
  ·
 • Nákup drahých kovů vám ráda zprostředkuji od prověřené etablované společnosti s přímým odběrem z nejen švýcarských sléváren – volejte 775 945 772.

Majetkové podíly úspěšných globálních firem

Možná dnes máte nedůvěru v akcie, protože se ukazuje, že většina z nich je prodávána za vysoce nadhodnocenou cenu. Burzovní ceny neodráží skutečnou hodnotu majetku, technologií a know-how firem. Burzovní ceny tvoří to, čemu trh věří, s čím trh spekuluje. To je obrovský nešvar a v podstatě se jedná o loterii a spekulaci, která firma či obor bude aktuálně lidmi v pozadí finančních trhů vytahovaná na vrchol (když budou chtít draze prodat). A naopak, koho akcie pošlou ke dnu v momentě, kdy budou chtít tyto velké ryby samy levně nakoupit.

Proto je důležité vědět, do jaké společnosti vkládám peníze. Co ta společnost dělá, na co moje peníze použije, jak se jí daří, z čeho bude vyplácet zisk. Zda je o firmu, její produkty a služby zájem. V tomto směru mám letité zkušenosti se dvěma společnostmi, které vyvíjejí produkty, které svět žádá a potřebuje. Na rozdíl od situace v roce 2016 a 2017, kdy jsem začala do těchto společností investovat, jsou dnes již hotové produkty a je známá jejich situace na trhu. Víme, že společnosti uspěly, překonaly tzv. údolí smrti v jejich rozvojové fázi a jsme v závěrečné etapě. O jaké příležitosti se jedná?

Unitsky String Technologies (uSky Transport)

 • Dopravní systém, který postupně nahradí dnešní pozemní dopravu. Jedná se o nadzemní strunovou dopravu, to, co známe z futuristických filmů. Sem nezadržitelně směřuje technologický rozvoj. Pokud jste už slyšeli, že budou postupně znepřístupněná osobní auta různými omezeními a zákazy, tak toto individuální dopravu nahradí. Nejprve formou jednotlivých projektů, a ve chvíli dostatečného zasíťování země to již bude standardem. Vy i vaše děti a vnuci budou podílníky této technologie – jak to zní?
  ·
 • Rozvoj společnosti je ve fázi realizace prvních adresných projektů. Firma už inkasuje platby od investorů. Stále se však jedná o rizikový kapitál (Venture Capital), kdy za podporu ve fázi rozvoje (před vstupem na volný trh) získáváme majetkový podíl ve společnosti.
  ·
 • Můžete vložit od 50 USD (cca 1.250 Kč), můžete vložit statisíce, miliony. Záleží na tom, jak moc věříte v úspěch nadzemní strunové dopravy, se kterou jako první na světě přichází Unitsky String Technologies.
  ·
 • Proč do firmy investuji já vysvětluji ve videu ZDE
  ·
 • Více článků na téma uSky (známé i jako SkyWay) ZDE
  ·
 • Registrace klientského účtu pro nákup podílů ZDE

Komunikační a obchodní platforma Gem4me & MarketSpace

 • Investice do vývoje messengeru Gem4me s integrovanou obchodní platformou MarketSpace formou nákupu podílů.
  ·
 • Aplikaci Gem4me lze stáhnout na Google Play
  ·
 • Počet stažení aplikace je 31.000.000 uživatelů, pro prodej investorovi je spodní limit nastaven na 50 milionů stažení. Na základě prodejní ceny bude stanovena cena jednotlivých podílů.
  ·
 • Aplikace má mnoho funkcí, které předčí současné messengery a stále se zlepšuje.
  ·
 • Aktuálně lze zakoupit minimálně 2 podíly v ceně 151 EUR (cca 3.800 Kč), je počítáno se zhodnocením v řádu několika násobků, což je v tomto oboru běžné.
  ·
 • Články na téma investice do této aplikace ZDE
  ·
 • Registrace klientského účtu pro nákup podílů ZDE

A do čeho investovat poslední peníze?

Nejhorší způsob, jak naložit s posledním zbytkem úspor, je utratit je. Projíst je, užít si, dokud to jde, protože stejně je všechno v háji – na pořádnou investici to není a inflace to stejně brzo požere. Není to pravda. Jak vidíte výše, můžete vzít posledních pár tisíc a koupit si los, který vyhraje první cenu. Tím myslím podíly technologických společností, které mnohokrát znásobí váš vklad a vytrhnou vám trn z paty, pokud ho tam máte. Nevíte sice kdy, ale až se to stane, budete rádi, že jste to udělali. Tak až to uděláte a zasejete zlaté zrno, udělejte ještě toto:

Investujte do svého podnikání

 • Pokud nepodnikáte, tak do své schopnosti vydělávat více peněz.
  ·
 • Kupte nástroj, díky kterému můžete poskytnout novou službu a vydělat. Nástroj, který ostatní potřebují, ale nechtějí si ho sami koupit, nebo s ním neumí pracovat.
  ·
 • Inspirovali mě kolegové z Fincentrum Reality, kteří si zakoupili přístroj na 3D skenování nemovitostí a díky tomu prodávají rychleji a lépe nemovitosti svých klientů. Navíc tuto službu prodávají jiným realitním makléřům, a to i z jiných RK. Jiní kolegové se spojili a zainvestovali do nákupu nábytku, dekorací, vybavení, skladovacích prostor a dalších věcí a stejným způsobem poskytují službu homestagingu (úprava a vybavení prázdné nemovitosti, díky čemuž se lépe prodá).
  ·
 • Nemusí se jednat o fyzickou věc, můžete se naučit něco nového, zvýšit si kvalifikaci, konkurence schopnost, cenu svojí práce a uplatnění na trhu.
  ·
 • Zamyslete se, co ostatní dnes potřebují, co chtějí, co vy umíte poskytnout a do toho investujte. Vždycky se něco najde.
  ·
 • Pokud se vám líbí to, co dělám já – můžeme spolupracovat. V oblasti nemovitostí i investic i zdraví. Můžete si vybrat, která oblast je vašemu srdci nejblíže, čím chcete ostatní i sebe obohatit. Každá z oblastí, které se věnuji přináší druhým lidem dobro a užitek. Současně umožňuje pracovat takovým způsobem, který vás bude naplňovat a bavit. Co se naučit ode mně něco nového a nabídnout to své rodině, přátelům a okolí?
  ·
 • Diverzifikace je dobrá nejen v investicích, ale také v pracovních dovednostech a možnostech (neplatí pro každého – někdo funguje nejlépe jako naopak úzce zaměřený specialista).

Investujte do svého zdraví

 • Peníze, které nevložíte do prevence či skutečné léčby, zaplatíte doktorům a farmaceutickým korporacím. Ti vás však potřebují nezdravé, chtějí přece taky vydělávat. Potlačení symptomů toxickými farmaky z ropy je jen vypnutím kontrolky, není to léčba. Problém bují, roste a rozšiřuje se.
  ·
 • Pokud nejste zdraví, nemůžete sami vydělávat peníze, přicházíte o ně. Vy jste svůj vlastní výrobní nástroj, svoje firma. A jak už jsem psala, do své firmy a podnikání je potřeba investovat.
  ·

Investujte do trvanlivých potravin

 • Zní to možná směšně, to není přece žádná investice. Je jedno, jak se tomu říká, vydělá vám to peníze. Ušetřené peníze jsou vydělané peníze. Pokud dříve zakoupená věc vzroste na ceně a díky tomu ji dnes nemusíte kupovat za aktuální vyšší cenu, vydělali jste. A jak víme, potraviny nyní zdražují i násobně během pár měsíců. To, co ušetříte, můžete investovat do opravdových investic. Buďte kreativní.
  ·
 • Málokdo má k dispozici prostor na skladování objemných věcí. Kupujte tedy to, co je v koncentrované formě a má to skutečnou hodnotu. Tedy žádné junk foods plné toxických látek bez výživové hodnoty. Pokud by nastal opravdu černý scénář, který se už bohužel po světě realizuje (nedostatek potravin), budou mít některé položky opravdu velkou cenu. V takových případech, kdy například díky blackoutu nefungují obchody a zásobování, dojde zpravidla na výměnný obchod. Budete mít co nabídnout?

Dobrý konec nakonec

Až se mraky přeženou, přestaneme řešit problémy typu nedostatku potravin, pohonných hmot, energií, nezaměstnanosti, extrémní inflace a podobných věcí, které krize provázejí. Společnost se začne stabilizovat a ekonomika začne znovu fungovat (doufám, že již na spravedlivějších principech). Ti, kdo zainvestovali do smysluplných věcí, které svět bude považovat za potřebné a hodnotné, budou mít velký náskok a méně práce se zotavením. Tato krize se dotkne nás všech. A každý by se měl připravit podle svých možností co nejlépe a co nejdříve.

Držím nám všem palce,
Markéta

 

 

Připojte se k informačnímu kanálu v super aplikaci Gem Space.