Rozhovor s generálním konstruktérem SkyWay: v roce 2020 vstoupíme na světový dopravní trh

Krátký přepis posledního rozhovoru se zakladatelem SkyWay Anatolijem Junickim

? Ohledně zmizení
Nikam nezmizel, jen „žiju“ v letadle. Během roku jsem strávil více než 200 dní, z toho 192 ve SAE na služebních cestách.

? Ohledně nejbližších plánů
Rok 2020 bude rozhodujícím pro skupinu společností SkyWay. Dnes máme 6 testovacích tratí, více než 10 modelů kolejových vozidel a vlastní výrobu. Domnívám se, že v roce 2020 vstoupíme na světový dopravní trh a uzavřeme smlouvy na několik projektů, možná v několika ze mích.

? O výrobě a investicích
u nás pracuje přes 1000 lidí, ale to není moc. Velký dopravní byznys vyžaduje nejméně 10 000 lidí. Od začátku pro nás bylo těžké sestavovat svůj tým. Během několika let jsme propustili zhruba 300 lidí, ale podařilo se mi vytvořit nejsilnější inženýrskou školu v Bělorusku. Dnes máme ve společnosti více než 50 strukturálních jednotek, které projektují traťovou strukturu.

Do společnosti Unitsky String Technologies Co. již bylo investováno více než 75 milionů USD. Podle mých odhadů by mělo být ve 21. století na světě postaveno nejméně 20 milionů kilometrů strunových tratí.

? Ohledně SAE
SAE již vyčlenili nám pozemek o rozloze 28 hektarů, kde jsme postavili první 400 metrů dlouhou trať. Tam už testujeme tropický unicar. Chceme vytvořit v Sharjah vlastní vysokou školu SkyWay pro školení odborníků.

V Sharjah také stavíme dva 2,5 km úseky pro těžká kolejová vozidla. Pojedou tam osobní vlaky s kapacitou až 300 cestujících a nákladní uniconty. Na těchto úsecích budeme moci ukázat rychlost 150 km/h. Rychlost 500 km/h ukážeme později v jiném emirátu, kde nám již také vyčlenili pozemek.

Už jsme zahájili proceduru zahraniční certifikace SkyWay a letos ukážeme v Sharjah certifikovaná kolejová vozidla, která se budou zrychlovat na 150 km/h.

Markéta


Máte zájem o spolupráci?

Zašlete mi své kontaktní údaje a já se vám brzy ozvu.