Největších 7 mýtů o Bitcoinu

PŘEVZATÝ ČLÁNEK: kurzy.cz

Bitcoin – mnohými opěvovaná „budoucnost peněz“ a technologický vynález, který nám umožňuje vytvořit omezenou zásobu jednotek v digitálním světě. K jeho používání není potřeba žádné ověření či povolení, je odolný proti cenzuře a padělání. Běží na decentralizované síti, váš obnos je tudíž zabezpečen proti zničení či zkompromitování.

Jako každá technologická novinka má i tato kryptoměna své odpůrce a koluje o ní spoustu mýtů a omylů, se kterými se můžete běžně setkat. Podívejme se na 7 nejčastějších a zkusme nad nimi přemýšlet.

 

Mýtus č. 1: Bitcoin je virtuální, nejsou to skutečné peníze

 

 • Bitcoin nemá fyzickou reprezentaci ve formě bankovky či mincí. Každý bitcoin, který kdy bude existovat je vždy na nějaké bitcoinové adrese. Pohyby mezi adresami jsou zapsány v historii sítě, v „decentralizované účetní knize“ Blockchainu, které se také říká ledger. Ta je distribuována do desítky tisíc počítačů napříč světem. Do této knihy vidí každý a stačí jediný počítač, který síť obnoví. Na rozdíl od běžných peněz je každý jeden bitcoin poměrně vzácnýbitcoin celkově si prochází určitým vývojem. V historii již fungoval jako sběratelská komodita a čím dál více se jeví jako uchovatel hodnoty, následně se stane prostředkem směny a na konci účetní jednotkou.

 

Mýtus č. 2: Bitcoin není ničím krytý

 

 • Bitcoin je krytý důvěrou jeho uživatelů, podobně jako klasické peníze (fiat měna). Vzhledem k tomu, jakým tempem postupuje zadlužování států, kvantitativní uvolňování (pozn.: tisknutí nových nekrytých bankovek) apod., mohou být digitální měny nakonec jednou z nejdůležitějších alternativ k běžným penězům. Jejich počet je totiž konečný, matematický algoritmus je nastaven na 21 milionů BTC, které jsou postupným a zpomalujícím se tempem uvolňovány do oběhu. Na rozdíl od fiat měny nejdou „dotisknout“. Hodnota bitcoinu je dána mimo jiné jeho používáním jako platidla za zboží a služby – a tedy jeho rozšířením. V případě masového přijetí se bude zvyšovat i poptávka po bitcoinu a tím i jeho cena.

 

Mýtus č. 3: Bitcoiny vznikají z ničeho

 

 • Bitcoiny nikdo nezískává zadarmo. „Těžaři“ udržují celý systém a síť v chodu, poskytují přitom obrovský výpočetní výkon, pomocí kterého soutěží o právo na potvrzení transakcí. Ty nejúspěšnější odměňuje nastavení bitcoinové sítě bitcoiny – každých 10 minut tak někdo získá 25 BTC, to je vlastně i způsob jejich emise. Těžba bitcoinů je finančně a energeticky poměrně náročná a dnes je to celé průmyslové odvětví. Bitcoin má tak mnohem blíže ke zlatu, kde získaní nové unce zlata taktéž vyžaduje mnoho práce a energie.

 

Mýtus č. 4: Bitcoin je anonymní a vhodný jen k nákupu drog, praní peněz a teroristické činnosti.

 

 • Kryptoměny jsou anonymní pouze do doby, než je budete potřebovat směnit za hotové peníze – bez ověření totožnosti je těžké se většího množství bitcoinů v běžném směnném kurzu zbavit. Vystopovat cestu bitcoinu z bodu A do bodu B není se specializovaným programem extrémně těžké. Ano, existuje mnoho „darknetů“ a blackmarketů, kde se dají za bitcoiny koupit drogy a další spíše méně než více legální zboží. Bitcoin však není jediná pseudoanonymní metoda, jak se k podobným věcem dostat. Pokud se navíc bavíme o obchodování ve velkém, tam má stále největší váhu dolar v hotovosti, který je pro tento způsob anonymního nakupování daleko lepší.

 

Mýtus č. 5: Za bitcoiny si nic nekoupíte

 

 • Rozšiřování kryptoměn mezi obecnou populaci se děje nejen u nás, ale i ve světě. Existují specializované bankomaty ve kterých je možné směnit jedině kryptoměnu, taktéž můžete narazit na řadu obchodníků, hoteliérů a poskytovatelů služeb, kteří akceptují Bitcoiny jako alternativní metodu platby. V Čechách přibývá míst (obchody, restaurace, hotely, e-shopy), kde bitcoiny zaplatíte, jejich přehled najdete na https://mapa.bitperia.cz. Celosvětově jsou to více než stovky tisíc akceptačních míst. Podívejte se na denně aktualizovanou mapu coinmap.org. Největším obchodníkem, který přijímá v ČR bitcoin je Alza.cz.

 

Mýtus č. 6: Je jich málo, 21 milionů bitcoinů nebude stačit pro všechny

 

 • Bitcoiny jsou dělitelné na 8 desetinných míst a není problém provést dodatečnou aktualizaci a tento počet desetiných míst zvýšit. Každá „mince“ obsahuje 1 milion Satoshi (nejmenší jednotka bitcoinu) Tzn. celkově je jednotek více, než je momentálně v oběhu dolarů.

 

Mýtus č. 7: Bitcoiny a jejich algoritmus může někdo „hacknout“

 

 • Bitcoin tvoří naprosto geniální, avšak relativně jednoduchý systém, který kombinuje matematický algoritmus, šifrování a peer to peer ověřování v počítačové síti tzv. těžaři. Těžař je jednotlivec nebo skupina vlastnící specializovaný hardware na hledání odpovědí na kryptografické hádanky, kterými je síť zabezpečována a udržovaná. Jednotlivý těžař nemá žádný vliv na síť a pokud by podváděl, ostatní ze sítě ho jednoduše začnou ignorovat. Je však v ekonomickém zájmu každého, aby on i ostatní „hráli podle pravidel“
 • Často slýcháme, že byla vykradena či hacknuta burza či směnárna s bitcoiny. K tomu však dochází velmi zřídka, podobně, jako se třeba vykrádají bankovní účty. Za vykradenými bitcoinovými peněženkami však nestojí žádná chyba v bitcoinu, většinou jde o slabé zabezpečení krátkými, nebo žádnými hesly, neznalost apod. Bitcoinová peněženka je vlastně vaše vlastní banka, za kterou máte zodpovědnost, podle toho je nutné k nakládání s digitálními penězi přistupovat. Extrémně důležitá je záloha obnovovacího seedu, např na papíře či hardwarové peněžence.
 • Pokud jde o bezpečnost samotné sítě, zmiňují se často kvantové počítače, které by mohly „přečíslit“ aktuální výkon bitcoinové sítě. Kvantové počítače existují, ale jsou drahé, složité na programování a dostupné pouze univerzitám a vědeckým skupinám (např. D-Wave). Až budou široce rozšířené, bude složitost sítě opět násobně větší, za pár let naprosto neporovnatelně. Navíc – taková zařízení nevzniknou ze dne na den a vývojáři bitcoinu mají možnost protokol modifikovat a přizpůsobit ho podobnému vývoji.

 

ZDROJ: Kurzy.cz – Lukáš Krtek (WBTCB)

 

ICO společnosti SkyWay

V předchozím příspěvku ZDE můžete zjistit, že společnost SkyWay již brzy vydá tokeny, které budou kryté realizací projektů této revoluční strunové dopravní technologie.

 

Co jsou tokeny SkyWay?

 

Jedná se o moderní investiční nástroj založený na technologii blockchainu. Projekt je prostřednictvím prodeje tokenů schopen zajistit své financování a lidé, kteří vystupují prostřednictvím nákupu tokenů jako investoři, mohou své investiční portfolio doplnit o další perspektivní aktivum. Existuje mnoho příkladů, jak se tokeny prodávané za zvýhodněné ceny v průběhu času mnohonásobně zhodnotily.

 

Oficiální stránka ICO

 

Na této stránce >>> https://ico.rsw-systems.com <<< můžete sledovat přípravu a průběh ICO (Initial Coin Offering) tokenů SkyWay. Pokud se orientujete v oblasti blockchainových technologií, kryptoměn a ICO, víte, že nejvýhodnější podmínky lze získat v tichém předprodeji, ke kterému nemá přístup veřejnost. Společnost SkyWay nabídne historicky nejnižší cenu svých tokenů svým stávajícím investorům.

 


Chcete se stát spoluvlastníkem SkyWay? V případě zájmu si můžete založit účet zde:
Not yet involved in this life changing opportunity? Become a shareholder of the SkyWay technology here:

» REGISTRACE U SKYWAY CAPITAL «


 

Registrací u SkyWay Capital a zakoupením startupových podílů do technologie získáte tedy minimálně tyto výhody:

1) Stanete se podílníkem revoluční technologie, která právě nyní začíná dobývat dopravní trh po celém světě (startupové podíly do technologie)

2) Získáte právo nákupu tokenů SkyWay v tichém předprodeji za nejnižší cenu v historii (tokeny kryté realizací projektů touto technologií)

 

Jedinečná příležitost je právě nyní před vámi, proměnit ji v úspěch ale můžete jen vy sami.

 

Získejte kryptoměnu Presearch zdarma | Moje zkušenosti a uživatelská recenze

V dnešní době je mnoho příležitostí, jak získat peníze podporou nových projektů. Nedivte se – aby se uchytili, rádi zaplatí přímo vám, místo drahé a již téměř neúčinné reklamy.

Zaregistrujte se zde: https://presearch.org/signup?rid=445319 a používejte vyhledávač Presearch stejně, jako používáte Seznam, Google či jiný vyhledávač. Za registraci získáte 25 PRE tokenů, za každé vyhledávání 0,25 PRE (denně zaplatí za max. 32 vyhledávání = 8 PRE).

 

Aktuální cena kryptoměny Presearch (PRE)

 

Presearch je zatím (7/2018) zalistován jen na 3 menších burzách, konkrétně se jedná o HitBTC, CoinExchange a Yobit. Poté, co se objeví na některé z větších burz, může přijít slušný nárůst ceny, to platí v případě, že se projekt uchytí a získá dostatečné množství uživatelů.

Pokud ale chcete takto zdarma získané tokeny prodávat okamžitě, pak vás zklamu. Poslat si je do peněženky, případně na burzu, bude možné až ve 3. čtvrtletí tohoto roku. Nicméně, získat jakoukoliv kryptoměnu zdarma je jako koupit si los s vysokou pravděpodobností výhry. Tento projekt vypadá, že má šanci se uchytit a kryptoměna Presearch se může v budoucnu stát hodnotnou. Takže neváhejte, zaregistrujte se https://presearch.org/signup?rid=445319 a používejte Presearch. Měsíčně si tak můžete snadno přijít až na 240 PRE.

 

Co je Presearch

 

Presearch je transparentní, decentralizovaný vyhledávač, který odměňuje členy komunity tokeny Presearch za jeho používání.

Ve světě, kde jedna společnost (Google) ovládá 77% všech vyhledávání, ovlivňuje výdaje na bilióny dolarů a účinně jedná jako hlavní vrátný k internetu, je potřeba uživatelům nabídnout něco navíc. A právě na tom si Presearch zakládá.

Společnost Presearch má inovativní strategii “go-to-market”, která se zaměřuje na nejčastější vyhledávače a brzy se chystá vydat verzi open source platformy, která bude využívat index založený na blockchainu.

 

Decentralizované vyhledávání

 

Otevřené a průhledné faktory hodnocení umožňují tvůrcům obsahu rovnoměrný přístup k podmínkám a uživatelé sami volí, které zdroje dat se mají používat. Rozhodovací proces řízený komunitou zajišťuje, že zájmy všech lidí jsou zprůměrovány a zobrazuje se jen nejlepší obsah.

Momentálně vyhledávač běží na beta verzi. Pro Vás to znamená to, že po vyhledání přes Presearch budete přesměrování na Google, který vyhledání dokončí. Cílem je v budoucnu vytvořit samostatný decentralizovaný vyhledávač. To se může podařit, pokud Presearch získá dostatečnou podporu, například i od vás.

 

Jak Presearch používám já

 

Velmi jednoduše a jen základní funkce, což podle mě bohatě stačí. Rozšíření Presearch jsem si nainstalovala do svého prohlížeče a zkrátka při vyhledávání použiji jako první krok tuto stránku. Jak je uvedeno v popisu výše, v tuto chvíli se v druhém kroku otevře Google a tam už pokračuji dál. Není to tedy nijak obtěžující manévr, 32 vyhledávání za den dá určitě každý a při každém dalším vyhledávání na stránce Presearch vidím, kolik tokenů mám již připsáno (samozřejmě je potřeba být přihlášen ke svému účtu).

Moje doporučení na základní 3 kroky s Presearch:

 

 1. zaregistrujte se pomocí mého referálního linku a získejte vstupní bonus 25 PRE: https://www.presearch.org/signup?rid=445319
 2. nainstalujte si do prohlížeče doplněk, který zajistí, že každé nové okno začne na stránce Presearch, takže na nic nezapomenete. Doplněk se vám nabídne po přihlášení do vašeho účtu sám.
 3. ve svém účtu si aktivujte možnost doporučujících odkazů a šiřte svůj referální link (Refer A Friend > přijmout podmínky). Vy i vaše kontakty získáte dalších 25 tokenů zdarma (váš referal hned, vy až po 60 dnech aktivity vašeho referala s min. počtem 100 PRE na jeho účtu. Odměny tak získáte jen za skutečné uživatele, nikoliv za černé duše :-) )

 

 

Váš účet u Presearch nabízí více funkcí, pokud máte svoje stránky, můžete si na ně například umístit reklamní banner s vaším referálním linkem a podobně. Já nechci mít na svých stránkách klasické reklamní bannery, raději jsem začala používat systém pro odměňování autorů obsahu webových stránek JSEcoin.

 

Mějte pěkný den a hodně zábavy při získávání kryptoměn zdarma,

Markéta

Zdroj obecných textů o Presearch: Cryptomaster.cz

Jak těžím na svém mobilu kryptoměnu Electroneum zdarma | Moje zkušenosti a uživatelská recenze

Electroneum je velmi populární kryptoměna s perspektivou do budoucna. Pokud se tedy dnes nabízí možnost získat jí trochu zdarma, proč toho nevyužít.

Aktuální hodnota kryptoměny Electroneum (ETN)

 

 

Nejjednodušší bude začít těžit Electroneum na mobilu. Protože se nejedná o skutečnou těžbu, ale simulaci dle vaší volné kapacity, nebude vám aplikace spotřebovávat výkon telefonu. Pokud se vám to zalíbí, můžete začít skutečnou těžbu i na vašem PC.

 

Základní postup pro snadné a efektivní využití aplikace

 

 1. na stránce https://electroneum.com/ si nejprve založte účet s webovou peněženkou
 2. teprve po jeho aktivaci si stáhněte mobilní aplikaci pro těžbu (používá stejné přihlašovací údaje). Odkaz na aplikaci v Google Play najdete opět na stránce Electroneum.com nebo i ZDE.
 3. po spuštění aplikace jen zmáčknete tlačítko Start Mining a gratuluji – jste těžařem kryptoměny Electroneum :-)
 4. zvyšte svůj vlastní těžební výkon a počet mincí o 1% vložením mého referálního kódu 7FB987. V mobilní těžební aplikaci na hlavní stránce dole zvolte *EARN FREE COINS* a dále „Enter a Code“. Od této chvíle budete dostávat o 1% mincí Electroneum k vaší vlastní těžbě navíc.
 5. šiřte dál svůj referální link a vy i vaše kontakty získáte pár procent těžebního výkonu navíc (najdete ho zde: EARN FREE COINS -> SHOW MY REFERRAL CODE / QR).

 

Moje zkušenosti s těžbou Electroneum na mobilu

 

V tuto chvíli je to jen pár týdnů, co aplikaci používám. Nechávám ji běžet stále na pozadí a nijak mi nesnižuje výkon telefonu a ani neobtěžuje. Je pravda, že ho používám oldschoolově, nepařím hry a pod :-) Někdy se ale sama vypne, je tedy potřeba občas překontrolovat, zda těžíte a případně se znovu přihlásit.

Jakmile je vytěženo kolem 10 mincí ETN, přesunou se do peněženky, takže na stránce s těžbou uvidíte vždy právě toto maximum. Když se cca po měsíci podívám do záložky Wallet (peněženka), vidím, že jsem takto jednoduše získala něco kolem 100 mincí. Dnes to možná není žádná veliká hodnota, ale já zkrátka sázím semínka, která mají potenciál do budoucnosti. U kryptoměn je růst hodnoty ve stovkách i tisících procent během pár let zcela běžný. Samozřejmě záleží na kvalitě projektu.

Co se týká zvýšení výnosů z těžby díky referálům, nezáleží na vašem výkonu, ale na jejich. Jako doporučovatel získáte 5% mincí, které vytěží na svých zařízeních – samozřejmě to není na jejich úkor, ale firma dává tyto mince vám navíc jako odměnu za šíření projektu.

 

Mějte pěkný den a hodně zábavy při získávání kryptoměn zdarma,

Markéta

Jak těžit na počítači JSEcoin a jak monetizovat svůj web

Kryptoměnu JSEcoin můžete těžit na svém počítači díky aplikaci, kterou si do něj stáhnete, a nebo (či současně s tím) můžete dostávat JSEcoiny zaplaceno od čtenářů vašeho webu.

Pokud tvoříte vlastní obsah na svých stránkách, pravděpodobně byste přivítali možnost odměny za vaše úsilí. Ne každý, kdo se inspiruje, baví či vzdělává na našich stránkách, stane se také našim klientem. Jen zlomek návštěvníků si zakoupí nějaký produkt, který šíříme, nebo třeba využije našich osobních služeb. Někteří to řeší na svých webech žádostí o dary a zveřejňují čísla účtů, někdo si vloží na svůj web placenou reklamu, někdo to neřeší vůbec…

 

Jak mohou návštěvníci stránek platit za vaši tvorbu, aby je to nic nestálo

 

Už asi dva a půl roku se zabývám kryptoměnami. Prošla jsem si mnoha zkušenostmi, a přes některé nemilé zážitky jsem jejich veliký fanda, zastánce, ambasador a šiřitel… Prostě jako správný Střelec jsem vizionář a vím, že je to budoucnost nás všech. Proč byste neměli v přijetí kryptoměn zůstat pozadu se dočtete v mém článku ZDE: Proč přijmout krtyptoměny právě teď a jak to udělat snadno i bez zkušeností

Kryptoměny nejsou jen virtuální peníze, za tímto fenoménem je revoluční blockchainová technologie, která nám všem umožní to, co bylo doposud většině zapovězeno nebo bylo příliš složité, a tedy opět jen pro někoho. Decentralizované, nezmanipulovatelné účetní a evidenční systémy blockchainů přináší transparentnost, svobodu i příležitosti pro každého. Tokeny či kryptoměny jsou pouhým zlomkem funkcí a možnosti, které blockchainy znamenají.

 

Pomocí JSEcoin vám návštěvníci webu věnují trošku nadbytečného výkonu svého počítače

 

Tento výkon nebude vyšší než 10%, nezatíží tedy zařízení vašeho čtenáře a ten při prohlížení vašich stránek nepocítí žádná omezení. Tato výpočetní síla bude směřovaná k těžbě kryptoměny JSEcoin ve váš prospěch. Dostanete tedy zaplaceno za vaši práci a vašeho návštěvníka to nebude stát žádné peníze.

Tento koncept není nic nového a nevědomě s ním máme zkušenost už asi všichni. Bohužel existují firmy a systémy, které těží kryptoměny díky vašemu výkonu při prohlížení jejich stránek bez vašeho vědomí a souhlasu. To nemá s dobrovolnou podporou nic společného – to je zlodějina.

Naproti tomu JSEcoin se vašich návštěvníků zeptá, zda s tímto způsobem odměny autorovi stránek souhlasí a ti mají možnost skript na stránce nespustit, pokračovat v prohlížení bez „zaplacení“. Pokud skript povolí, bude aktivní pouze při prohlížení vašeho webu.

 

Kolik stojí JSEcoin

 

Právě teď vůbec nic (7/2018).

 

Jedná se totiž o projekt (ICO), který teprve nyní získává investory do technologie (nyní si můžete zakoupit budoucí mince s obrovskými slevami). Kromě takto získaných peněz od investorů ale potřebuje (jako každé ICO) také uživatele. Bez uživatelů neuspěje ani ten nejlépe vymyšlený a naplánovaný projekt. Právě proto nyní JSEcoin „rozdává“ tyto budoucí mince zdarma a platí jimi těm, kteří projekt propagují (například mě za tento článek). Kdy a jak výnosně si budu moct svoji odměnu kapitalizovat, je otázka nedaleké budoucnosti.

 

Má smysl se vůbec do podobných projektů zapojovat?

 

Dnes je obrovská spousta ICO projektů, které přes investici do jejich tokenů získávají kapitál na rozvoj a tím šanci na svoji realizaci a budoucí úspěch. Zapojit se do některých z nich je určitě velká příležitost, ale není v možnostech člověka být u všeho (jsou to stovky a tisíce projektů). Já osobně jen využívám příležitostí, které kolem mě procházejí a řídím se svojí intuicí. Pokud už něco zaujme moji pozornost, navnímám, zda je to v souladu s mým nastavením a principy.

JSEcoin mě zaujal tím, že na rozdíl od jiných těžebních skriptů je transparentní, informuje o své existenci a dává možnost přijetí či nepřijetí jeho podmínek na základě vlastního rozhodnutí uživatelů. Já ve svém životě funguji stejně – informuji, dávám možnosti a nechávám svobodnou vůli, zda druhá strana přijme to, s čím přicházím.

A zda se má smysl zapojovat do nových technologií a příležitostí? Já myslím, že je to spíš jenom řečnická otázka :-) Je potřeba používat svůj vlastní a jedinečný vnitřní kompas (pro každého je to pravé něco jiného), ale taky zdravý selský rozum, nelpět na výsledku, vidět do budoucnosti a ne jenom metr před sebe, fandit projektu, který jsme se rozhodli podpořit, nehledat problémy ale ani před nimi nezavírat oči a hlavně bavit se a hrát si. Takto nemůžeme být nikdy zklamaní.

 

Jaké jsou možnosti s JSEcoin i pro vás

 

Zaregistrujte se pod mým referálním odkazem (jako váš sponzor vám můžu pomáhat a získáte i nějaký vstupní dárek): https://platform.jsecoin.com/?lander=3&utm_source=referral&utm_campaign=aff89889&utm_content=

Pro majitele stránek:

 1. v záložce Publishers si vložte adresu svého webu a vygenerujte si kód skripru, který bude pro vás generovat kryptoměny za jeho prohlížení
 2. vložte skript do svých stránek před značku </body>

 

Pro všechny ostatní, kdo chtějí JSEcoin těžit i bez stránek:

 1. v záložce Mining použijte tlačítko Start mining. Dokud budete na stránce, posíláte svůj vlastní výkon na těžbu kryptoměny JSEcoin a to ve váš vlastní prospěch
 2. NEBO (doporučuji) si stáhněte desktop aplikaci (https://jsecoin.com/downloads/JSEcoinDesktopLatest.exe), která jede na pozadí, využívá jen zlomek výkonu, takže neruší a nezpomaluje.

 

Celý systém nyní sleduji, testuji a zkoumám a chystám se napsat samostatné návody pro obě skupiny uživatelů – jak pro majitele stránek, tak i pro všechny těžaře, co vlastní stránky nemají. Jak je vidět, podpořit projekt a získat kryptoměnu JSEcoin nyní zdarma, může opravdu každý :-)

 

Mějte pěkný den a hodně zábavy při získávání kryptoměn zdarma,

Markéta

 

Proč přijmout krtyptoměny právě teď

Na tomto světě existují určitá pravidla a zákonitosti, které se opakují napříč obory i časem. Patří sem třeba i vývoj přijetí (neboli adopce) nové technologie, nového výrobku, myšlenky, směru, zkrátka jakékoliv inovace, celkovou populací či trhem. Tento fenomén zkoumají vědci a ekonomové již dlouhá léta a dá se říct, že dnes už přesně víme, jak bude postupovat adopce jakékoliv inovace.

 

Kryptoměny a blockchain jsou revolucí 21. století

 

Jednou ze zásadních přelomových inovací tohoto století jsou blockchain a kryptoměny. Ty za několik let zcela nahradí klasické peníze, ať už s tím teď někdo souhlasí nebo ne, ať už se kde říká nebo píše cokoliv. Pokud tedy aplikujeme obecně známou adopční křivku právě na kryptoměny, uvidíme, že se stále ještě nacházíme na samém začátku, kdy novou technologii přijímají první inovátoři.

V současné době je míra adopce kryptoměn v populaci okolo 1%, a pokud nějakou kryptoměnu vlastníte – gratuluji, jste doslova průkopníci nového odvětví a nové ekonomické éry, která přichází. Nicméně se k nám už nezadržitelně blíží druhá fáze, kdy na trh vstoupí časní osvojitelé a to zejména z oblasti bank, investičních fondů, firem, velkých investorů atd. Jsou to prvky, které u dalších lidí vzbuzují důvěru a způsobí, že se dle jejich vzoru následně masově přidá brzká většina, která si z časných osvojitelů vezme příklad. Jak trh posiluje a stává se bezpečnějším, přiláká k sobě i další velkou část populace, řekněme dav, který už ale přichází poměrně dost opožděně. Jakmile už má něco každý, stane se to standardem, je to bezpečné a ověřené, probudí se i poslední opozdilci, kteří doposud tvrdošíjně nevěřili a odolávali nebo o novinky zkrátka vůbec nemají zájem.

 

Opozdilci mají smůlu

 

Křivka a posloupnost přidávání jednotlivých skupin do trhu či odvětví není sama o sobě moc zajímavá, dokud se nepodíváme na to, kdo z rychlého přijetí inovace těží největší zisk. Nebude asi překvapením, že platí staré známé pořekadlo RISK je ZISK. Tak jako i v jiných případech, ti, kdo věří, když ostatní ještě pochybují, inkasují za svoji důvěru, odvahu a podporu největší odměny. Je to stejné, jako když podpoříte start-up firmy a koupíte si její podíly v době, kdy není jisté, zda z toho něco bude. Takové start-upové podíly se prodávají s obrovskými diskonty, takže už třeba hned při následném vstupu cenného papíru na burzu, jste již v mnohanásobném zisku. A to samé se děje nyní u kryptoměn. Opozdilci, jako vždy, mají smůlu – ti na adopci kryptoměn už nevydělají a budou v drtivé většině případů pouhými uživateli technologie

 

Očista dočista

 

Možná si říkáte, že kryptoměny v letošním roce zažívají propad a nevěříte, že mají budoucnost. Těch důvodů, proč to nyní takto vypadá, je opravdu mnoho. Dokud je trh malý, je velmi lehce manipulovatelný. Určitě každého napadá někdo, kdo by mohl chtít manipulovat nějaký finanční trh a taky proč. Stačí si představit velké hráče, kteří hodlají nastoupit do již rozjetého vlaku a potřebují, aby trochu zpomalil, když už přece jen kousek popojel. Než se ale doopravdy velcí hráči a instituce přidají, otestují skutečnou hodnotu trhu. Mají na to spoustu nástrojů – jak finančních, tak mediálních, politických atd. Cílem je tedy vyčistit trh od nereálných nadhodnocených ukazatelů a současně i vstoupit za co nejnižší ceny. Možná už chápete, proč se o kryptoměny doslova vede mediální válka. A taky proč se vyplatí nakupovat, když trh padá.

Pro jednoduché vysvětlení to myslím stačí, pravda je zkrátka taková, že PRÁVĚ TEĎ a už nikdy jindy, nebude pro běžného uživatele taková příležitost na budoucí zisky v maximální možné míře z přijetí kryptoměn. Prohlédněte si dobře obrázek adopční křivky kryptoměn a sami se rozhodněte, kdy chcete na trh vstoupit (jednou na něm skončíte tak, jako tak). Dobrým vodítkem vám může být korelace mezi pořadím vstupu na trh a mírou budoucího zisku :-)

 

Adopční křivka kryptoměn

 
 

Potřebujete pomoct s kryptoměnami? Neváhejte mě kontaktovat.

Markéta